News

sikona sbb

Koncert SBB z 2002 roku na 2CD i 4LP!

Ukazała się trzecia część cyklu zatytułowanego Tryptyk Bydgoski. Jest to zbiór trzech koncertów z udziałem znakomitego polskiego multiinstrumentalisty i kompozytora Józefa Skrzeka i jego zespołów. Pierwsza część Tryptyku Bydgoskiego, zatytułowana „Kościół” to koncert na organy, instrumenty klawiszowe i śpiew w wykonaniu Józefa Skrzeka, który miał miejsce 9 listopada 2003...
reedycje

Reedycje „kolorowej serii”!

Nakładem Universal Music Polska ukażą się reedycje poszukiwanych, niedostępnych albumów z tzw. kolorowej serii, wydawanej niegdyś przez e-Silesię. Na pierwszy ogień Sopot 1978 i Opole 1974. Kolejne w przygotowaniu. Polecamy!   (fot. SBB Fan Blog)
SBB LP

Pierwszy winyl SBB od ponad trzech dekad!

Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski są na fali wznoszącej. W sierpniu zagrają na Off Festival swój legendarny album „Nowy horyzont”, a na Męskim Graniu w Krakowie zaproszą do swoich utworów młodych artystów (m.in. Rebeka, HV/Noon oraz Krime & Eprom). We wrześniu zagrają po latach z Tomaszem Stańko....
sbb praha

Koncertowe lato, płytowe szaleństwo

Przed nami intensywne i ważne dwa miesiące (z nawiązką). Tego lata SBB zagra kilka wyjątkowych i unikatowych koncertów. 6 sierpnia w Katowicach, podczas Off Festivalu SBB wykona w całości, pierwszy raz na żywo album „Nowy horyzont”. Tydzień później w Krakowie, na Stadionie Korony SBB weźmie udział w Męskim Graniu,...

SBB w Budapeszcie

Za nami kolejne koncerty SBB – m.in. bardzo udana wyprawa do Budapesztu. Oto kilka fotograficznych wspomnień z tego wyjazdu autorstwa Pawła Karnowskiego:
SBB @ Szczecin

Wesołych świąt! (plus zdjęcia ze Szczecina!)

Za nami doskonały (transmitowany online) koncert w Szczecinie, zagrany z muzykami Filharmonii Szczecińskiej. To ostatni występ SBB w 2015 roku.
welcome

SBB w trasie, wznowienia w sklepach

SBB rusza z kolejną turą koncertów już 22 listopada. A dwa dni wcześniej w sklepach muzycznych w całej Polsce będzie można kupić świeże wznowienia płyt „Follow My Dream” i „Welcome”. Jesienne koncerty SBB zaczną się w Tarnowie. Pięć dni później zespół zawita do Słupska, gdzie wystąpi w ramach dziesiątej...
sbburb

Posłuchaj zapowiedzi wspólnej płyty koncertowej SBB i Michała Urbaniaka!

Utwór „360 do tyłu” pojawił się właśnie na oficjalnym profilu SBB w serwisie YouTube. Zapraszamy do posłuchania, poczytania o płycie tutaj i zamówienia jej w sklepie Polskiego Radia!
SBB

Nowa płyta koncertowa SBB

1 października ukaże się album z zapisem koncertu SBB w studiu radiowej Trójki, gdzie muzykom towarzyszył Michał Urbaniak.
wjownicy ikona

„Odwieczni wojownicy”, czyli SBB na Liście Przebojów Trójki

W lipcu SBB - w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski - weszło pierwszy raz od wielu lat do studia nagrań.