News

Koncertowe lato, płytowe szaleństwo

sbb praha

Przed nami intensywne i ważne dwa miesiące (z nawiązką).

Tego lata SBB zagra kilka wyjątkowych i unikatowych koncertów. 6 sierpnia w Katowicach, podczas Off Festivalu SBB wykona w całości, pierwszy raz na żywo album „Nowy horyzont”. Tydzień później w Krakowie, na Stadionie Korony SBB weźmie udział w Męskim Graniu, gdzie połączy siły z młodymi muzykami. Regularne koncerty grupy odbędą się w Puławach (19 sierpnia) i Olsztynie (20 sierpnia). Grupa zagra jeszcze dwa razy we wrześniu – najpierw w Lublinie (3 września), a dzień później w Krakowie, w sali ICE. To będzie znowu wyjątkowy i jednorazowy wieczór – z SBB zagra Tomasz Stańko! Oto pełna lista:

2016.08.06 – Katowice, Off Festival - SBB plays Nowy Horyzont
2016.08.13 – Kraków, Stadion Korony – Męskie granie
2016.08.19 – Puławy, Dom Chemika
2016.08.20 – Olsztyn, Olsztyńskie Lato Artystyczne
2016.09.03 – Lublin, CK
2016.09.04 – Kraków, ICE
- SBB & Tomasz Stańko

A gdyby komuś było mało, to:

 • Na początku lipca ukaże się winylowa wersja albumu „Hofors 1975″. To będzie pierwsze winylowe wydawnictwo SBB od czasów „Mementa z banalnym tryptykiem”! Nakład płyty jest limitowany do 1000 sztuk, z czego 250 – dostępnych tylko u wydawcy – będzie na kolorowym winylu. Znając historię poprzednich winyli GAD Records radzimy zachować czujność i szybko zamawiać, bo płyty mogą zniknąć dość szybko. Sprzedaż ma ruszyć ok. 10 lipca – gdy tylko poznamy szczegóły, będziemy informować. Na razie wiemy, że okładka winylowego wydania różni się nieco od kompaktu:

  Dobrew wieści! Podobno w tłoczni ktoś wypadł, zrobiło się miejsce i winylowy „Hofors 1975″ SBB będzie ok. 10 lipca :)

  Posted by GAD Records on Wednesday, June 15, 2016

   

  Dostępna cały czas jest wersja CD – do kupienia m.in. u wydawcy i w sklepach muzycznych w całym kraju

 

 • Trwają ostatnie prace nad nowym, studyjnym albumem SBB. Na razie nie możemy zdradzić jeszcze szczegółów, ale całość niejeden raz zaskoczy fanów!
 • Józef Skrzek po bardzo udanej serii koncertów w których brzmienia syntezatorów łączył z organami piszczałkowymi, chórami i perkusją (Kraków, Pasłęk) przygotowuje bardzo różnorodne wydarzenia na lato. W planach m.in. powrót projektu In Corpore (z Piotrem Wojtasikiem na trąbce) oraz kolejne duże plenerowe widowisko w Katowicach. Szczegóły na stronie artysty.
 • Apostolis Anthimos pojawi się 20 lipca w Krakowie w Harris Piano Bar jako gość Piotr Schmidt Electric Group. W serwisie Bandcamp pojawiły się dwa albumy artysty, „Day’s We Can’t Forget” i „Theatro”. W przygotowaniu niepublikowany materiał koncertowy projektu Anthimos-Skowron United.