News

NOWOŚĆ: SBB – Jazz nad Odrą 1975

SBB - Jazz nad Odrą 1975 - ruszyła przedsprzedaż

Szukaliśmy tego materiału wiele lat. Taśma w archiwum Polskiego Radia zawieruszyła się dawno temu, kopia w archiwum Józefa Skrzeka zniknęła (w pudełku podpisanym „Jazz nad Odrą” była zupełnie inna taśma) i wydawało się, że materiał przepadł na wieki, gdy odnalazł się wreszcie w przepastnych, radiowych archiwach.

Koncert z festiwalu „Jazz nad Odrą” (23 marca 1975 roku) to jeden z pierwszych występów SBB z nowym, premierowym materiałem, który muzycy z powodzeniem ogrywali do marca 1976 roku. Podstawą występów były suity „Pamięć w kamień wrasta”, „Wolność z nami” oraz największy przebój zespołu, „Z których krwi krew moja”. To uzupełniały tematy z nagrań radiowych i liczne improwizacje. Choć muzycy prezentowali ten program ponad rok, to nigdy nie doczekał on się dokumentacji płytowej – czas naprawić ten błąd.

Płyta „Jazz nad Odrą 1975″ ukaże się 22 czerwca nakładem GAD Records. Najwierniejsi fani SBB mogą ją zamawiać już dzisiaj. Każdy, kto zrobi to do 5 czerwca, zostanie wymieniony z imienia i nazwiska w książeczce dołączonej do płyty. Jeśli więc chcecie stać się częścią historii zespołu, warto zainteresować się tym materiałem już dzisiaj – można go zamówić bezpośrednio u wydawcy.

Jazz nad Odrą 1975