News

Pierwszy winyl SBB od ponad trzech dekad!

SBB LP

Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski są na fali wznoszącej. W sierpniu zagrają na Off Festival swój legendarny album „Nowy horyzont”, a na Męskim Graniu w Krakowie zaproszą do swoich utworów młodych artystów (m.in. Rebeka, HV/Noon oraz Krime & Eprom). We wrześniu zagrają po latach z Tomaszem Stańko. Niebawem ukaże się także nowy album grupy, „Za linią horyzontu”.

Oczekiwanie na te wszystkie wydarzenia umiliło fanom archiwalne wydawnictwo „Hofors 1975”, będące zapisem unikatowego koncertu zespołu z 1975 roku. Muzycy wyjechali wówczas na krótką trasę do Szwecji, gdzie zagrali kilkanaście koncertów – najpierw jako support, szybko zmieniony na gwiazdę wieczoru. Każdego wieczoru grali zupełnie inny materiał – zarówno utwory z swoich płyt, tematy z nagrań radiowych, jak i szalone improwizacje. „Hofors 1975” to właśnie taki improwizowany koncert, pełen agresywnych gitarowych solówek gitar i rozpędzonych galopad organów Hammonda.

Odnaleziony po latach materiał, zremasterowany z oryginalnych taśm zachowanych w szwedzkich archiwach, ukazał się na płycie CD oraz płycie winylowej. To pierwsze wydawnictwo SBB na czarnym krążku od wydanego w 1981 roku albumu „Memento z banalnym tryptykiem”, dostępne w jednorazowym, limitowanym nakładzie 1000 sztuk.Kolorowa edycja (250 sztuk) jest już wyprzedana. Zostały jeszcze klasyczne, czarne krążki – z okładką nieco inną niż wydanie CD.

Płytę w wersji winylowej można kupić tutaj.